Nevjerovatna utakmica na Euru: Nizozemska i Ukrajina odigrali ljepoticu dana

0

Nizozemska je pobjedom nad Ukrajinom od 3:2 najavila pohodom prema samoj završnici Europskog prvenstva, koje je počelo u petak u Rimu utakmicom Italija - Turska (3:0).

Lale su tri gola postigla u drugom poluvremenu, u takozvanom Blitzkriegu, kada su dva gola pala za sedam minuta te jedan u finišu, nakon što je Ukrajina stigla do 2:2.

I jedni i drugi su krenuli veoma ofanzivno. RRedali su se šanse pred oba gola, ali se mreža u prvom dijelu nije zatresla.

Izdvajamo šansu iz 27. minute kada je u gužvi u kaznenom prostoru Ukrajine šutirao Weghorst, ali je Buščan pravovremeno izašao s gola i izbio loptu.

Minut kasnije (28.) Ukrajina je tražila penal. Jeremčuk je ušao u kazneni prostor i maestralno odigrao petom za Jarmolenka koji pada pred golom Nizozemske. Sjajni sudija Brych samo je odmahnuo rukom.

Drugi dio susreta bio je najbolji koji smo gledali u proteklih sedam mečeva na Euru. Palo je pet golova, sve ljepši od ljepšeg.

Prva dva su djelo Nizozemaca.

Prvi put rezultat se na semaforu promijenio u 52. minuti. Wijnaldum je doveo Nizozemce u prednostGolman Buščan je kriv za gol.

Detalji sa utakmice Nizozemska - Ukrajina - undefined

Nedugo zatim na semaforu je pisalo 2:0 za Nizozemsku. Weghorst je postigao novi gol za Nizozemsku.

Ponovo su Nizozemci napali preko Dumfriesa, a do lopte je došao Weghorst koji pogađa za 2:0.

Kada se očekivalo da domaći tim mirno privede meč kraju - drama.

Ukrajinci kreću na sve ili ništa i to im se ispatilo. Prvo je u 75. minuti Jarmolenko sa oko 20 metara postigao eurogol. Najljepši u dosadašenjem dijelu Eura koji možete pogledati na OVOM linku.

Četiri minuta kasnije Ukrajina se potpuno vratila. Jaremčuk je zabio nakon sjajnog centaršuta Malinovskog iz slobodnog udarca. To je bilo za 2:2.

Kada se mislilo da će to biti konačan rezultat - Nizozemci su ponovo postigli gol za 3:2.

Dumfries je pogodio za vodstvo Nizozemske od 3:2. Ake je centrirao, a desni bek Nizozemaca zabio glavom.

Ukrajinci su napadali do kraja meča, imali su i pet minuta produžetka, ali su ostali bez boda.