Nevjerovatna senzacija u Zagrebu: Dinamo pobijedio moćni Chelsea

4

Fudbaleri Dinamo Zagreba napravili su večeras senzaciju jer su na Maksimiru pobijedili Chelsea 1:0 u 1. kolu Lige prvaka.

Jedini gol na utakmici postigao je sjajni Dinamov ofanzivac Mislav Oršić u 13. minuti.

Ivica Puljić iz Amerike: 'Ovo su informacije koje sam upravo dobio iz Ureda glavnog tajnika UN-a'

U drugom poluvremenu Ristovski je imao dobru priliku za Dinamo u 56. minuti, ali njegov pokušaj zaustavlja Kepa Arrizabalaga.

Sjajna vijest iz UEFA-e: Irfan Peljto dijeli pravdu na startu Lige prvaka

Chelsea je kasnije napao svim silama i imao dvije velike prilike pred kraj utakmice. U 86. minuti Reece James pogađa stativu, a samo dvije minute kasnije Jorginho je pokušao, ali Livaković sjajno odbranio.

Taklo je ostalo 1:0 za Dinamo koji je upisao veliku pobjedu.

U drugom meču koji je počeo u istom terminu Borussia Dortmund je pobijedil Kopenhagen 3:0.