Nestvarna noć Lionela Messija u MLS-u: Gol i čak pet asistencija za dva rekorda

0

Argentinski fudbalski as Lionel Messi imao je nestvarnu noć u američkoj MLS ligi, upisavši gol i čak pet asistencija za pobjedu svog Inter Miamija nad New York Red Bullsom rezultatom 6:2.

Messi je tako postavio dva rekorda lige. Pogodak kojeg je postigao na utakmici protiv New Yorka bio je njegov šesti zaredom, što nijedan igrač MLS-a nikada nije uspio napraviti za svoju momčad.

Osim toga, Messi je sakupio pet asistencija, više nego bilo koji igrač prije njega u jednoj utakmici.

Vlasnik Binga posudio novac fočanskom biznismenu: Da me zovne i kaže 'treba mi bubreg' ja bih mu dao

Ostale golove za Miami postigli su Urugvajac Luis Suarez koji je upisao hat-trick, te dva Paragvajac Matias Rojas.

New York je na poluvremenu vodio 1:0 zahvaljujući pogotku Dantea Vanzeira iz 30. minute.

Messi i saigrači sve golove i asistencije upisali su u drugom poluvremenu.

Emil Forsberg je s bijele tačke ublažio poraz gostiju u sudijskoj nadoknadi utakmice.

Ovom pobjedom Miami je produžio niz neporaženosti na šest utakmica i ostao na vrhu Istočne divizije.

Messi, koji je u aprilu proglašen igračem mjeseca MLS-a, zabio je najmanje jedan gol u šest uzastopnih ligaških utakmica i ima ukupno deset golova i dvanaest asistencija u samo osam odigranih utakmica.

Na listi strijelaca vode Messi i Suarez s po deset pogodaka.