Nermin Haskić sa dva gola presudio Željezničaru u Mostaru

2
S.G.

Nakon utakmice na Pecari između Širokog i Borca, odigran je i drugi meč proljetnog dijela prvenstva Premijer lige Bosne i Hercegovine.

U Mostaru na stadionu "Rođeni" snage su odmjerili Velež i Željezničar, a na kraju su slavili domaći minimalnu pobjedu rezultatom 1:0.

Duel starih rivala već u 4. minutu riješilo je zimsko pojačanje Veleža, iskusni Nermin Haskić. Nekada najbolji strijelac srbijanske lige poentirao je nakon što mu je loptu poslije kornera sjajno ostavio Zajmović.

Akcija Black Tie 2: Elmedin Konaković reagirao na informaciju da je 20 osoba pušteno na slobodu

Gosti su vrlo brzo mogli da se vrate u "život", ali je Bogdanović odbranio opasne udarce Bekića i Mekića.

Do kraja prvog dijela Rođeni su zaprijetili preko Radovca, ali promjene rezulata nije bilo.

Nastavak meča nije ponudio mnogo. Veliku priliku propušta Velež u 65. minutu nakon što je Dejanović pokušao na kraju lijepe akcije koju su kreirali on i Radovac.

Plavi su u 90. minutu u Sarajevo mogli da se vrate neporaženi da je samo malo precizni bio Beća koji je šutirao tik preko gola.

Konačnih 2:0 u sudijskoj nadoknadi svojim drugim golom postavlja sjajni Nermin Haskić.

Velež je nakon ove pobjede ostao osmi sa 24 boda, dok je Željo šesti sa dva boda više i u narednom kolu će igrati Gradski derbi sa Sarajevom, dok Mostarci gostuju kod Borca.