Nedim Jusufbegović nakon poraza: 'Nadam se da će klovn doći da izbuši lopte, nešto se mora desiti'

1

Trener Veleža Nedim Jusufbegović vidno je razočaran ishodom utakmice na Grbavici (2:1).

U izjavi nakon susreta je sugerisao da nije zadovoljan suđenjem Ermina Sivca.

"Kako je Željezničar stigao do vodstva? To je ključna stvar. Kako? Prvo poluvrijeme smo patili zbog discipline iako smo imali izgradnju napada iz zadnje linije i dobro smo se ubacibvali na protivničku polovicu. Malo više nam je trebalo odgovornosti", kazao je trener tima iz Mostara.

Anketa | Čija je najveća odgovornost što građani moraju plaćati proviziju za račune za vodu?

Uz to, dodao je i da su gubili loptu tamo gdje to nisu smjeli sebi dopustiti i da su sve vrijeme težili ka golu.

"Iz prekida, standard situacije, primimo pogodak. Drugo poluvrijeme smo ušli ozbiljnije, angažovanije. Nažalost, dva igrača zbog povreda smo morali zamijeniti, Vehabovića i Zvonića", dodao je Jusufbegović.

Željezničar srušio Velež na Grbavici: Stigli su na posljednji voz u borbi za Evropu

Naglasio je i da je Velež imao ozbiljne prilike nakon gola u drugom poluvremenu, ali da sreće nije bilo.

"U jeku naše dominacije i momenta koji je bio na našoj strani mi primamo gol kakav primamo. Nadam se da će klovn doći da izbuši lopte. Nešto se mora desiti, je li? Sve u svemu, čestitke Želji na pobjedi.

Želim puno sreće u nastavku prvenstva. Jedan sjajan ambijent, sjajno navijanje, meni je zadovoljstvo bilo biti ovdje. Bez obzira što nismo ostvarili povoljan rezultat, mi idemo dalje puni optimizma, da će ova igra donijeti i rezultat", zaključio je Jusufbegović, prenosi Sport Centar.