Nakon Kupa stigla i liga: Juniori FK Sarajevo dominantni u Bosni i Hercegovini

0

Juniori Akademije FK Sarajevo danas su savladali banjalučki Željezničar Sport Team sa ubjedljivih 3:0 i osigurali osvajanje titule prvaka Omladinske Premijer lige BiH.

Ranije je prvi pratilac Zrinjski poražen u gostima kod Širokog Brijega (6:2), stoga su bordo mladići znali da im trijumf donosi ovjeru naslova, odnosno duple krune, s obzirom da su prethodno osvojili Kup.

Bakir Nurković je načeo mrežu gostiju u 27. minuti, zatim je Kenan Lamadžema udvostručio prednost u 58. minuti. Konačnih 3:0 postavlja Nurković svojim drugim pogotkom.

NBA play-off: Edwards zasjenio Jokića, Minnesota povela protiv Denvera u polufinalu Zapada

Nakon što je sudija odsvirao kraj meča, uslijedilo je veliko slavlje među izabranicima trenera Danijela Stojanovića, koji su ove sezone pokazali najviše u odnosu na konkurenciju i tri utakmice prije završetka sezone osigurali titulu.

Tek su dva puta poraženi u više od 20 mečeva, a ovo je prvi šampionski naslov za juniorski tim Sarajeva nakon pet godina, piše scsport