Mundijal u Kataru: Nizozemska očekivano savladala SAD

7
A. Ka.

U prvoj utakmici osmine finala Svjetskog prvenstva u Kataru Nizozemska je savladala Sjedinjene Američke države rezultatom 3:1.

Nizozemci su većinu posla odradili u prvih 45 minuta, kada su postigli dva gola.

Amerikanci su u 76. minuti smanjili na 2:1, a tačku na sjajnu utakmicu stavio je Dumfires u 81. minuti meča.

Čekaju se rezultati obdukcije nakon misteriozne smrti poznate srbijanske voditeljice

Adidas: Njemačka je ispala sa Svjetskog prvenstva, ali i dalje očekujemo prihod od 400 miliona eura

Prvi su zaprijetili Amerikanci već u 3. minuti susreta. Pulišić je sam izbio ispred Nopperta, koji sjajno brani.

I u narednim minutama SAD je bio bolji protivnik, ali u vodstvo, ipak, dolaze Nizozemci.

U 10. minuti Depay je načeo mrežu Amerikanaca.

Ekipa SAD je pokušavala odgovoriti, ali su Nizozemci kontrolisali utakmicu.

U sudijskoj nadokandi utakmice Nizozemci stižu i do drugog gola. Ovog puta, strijelac je bio Blind.

Amerikanci ponovo bolje otvaraju utakmicu. U 49. minuti Zimmerman je sjajno šutirao, ali s gol-linije spašava Gakpo.

U 71.minuti čak dvije velike šanse za Nizozemce preko Koopmeinersa i Depaya.

/ Anketa

Ko će biti novi prvak svijeta na Mundijalu u Kataru?
Rezultati

Oba puta kao pobjednik izlazi golman Turner.

SAD se u utakmicu vraća u 76. minuti. Pogodio je Wright.

Ipak, svoju dobru igru krunisao je danas dvostruki asistent Dumfries, koji pogađa u 81. minuti za konačnih 3:1.