Mundijal u Kataru: Engleska razbila Senegal

0
A. Ka.

Engleska je u osmini finala Svjetskog prvenstva u Kataru razbila Senegal sa visokih 3:0.

Strijelci za Gordi Albion bili su Henderson (38. minuta), Kane (45+3) i Saka (57. minuta).

S druge strane, Senegal nije ponudio gotovo ništa te je zasluženo ispao u ovoj fazi Mundijala.

Mahir Mešalić zatražio da se odgodi odluka o imenovanju sudije do mišljenja Venecijanske komisije

Svjetsko prvenstvo u Kataru: Francuska na krilima Girouda i Mbappea savladala Poljsku

Od početka utakmice Englezi su imali veći posjed lopte. Diktirali su tempo, ali su, ipak, prvi zaprijetili Senegalci.

Sarr je bio u šansi, nakon što je Dia u kaznenom prostoru pogodio Stonesa u ruku. Sudija je samo odmahnuo rukom.

Nova šansa za Senegel u 31. minuti. Dia šutira, ali Pickford još bolje brani.

Senegalci su kažnjeni u 38. minuti. Na asistenciju Bellinghama pogađa Henderson. Tri minute poslije prijeti i Kane.

U sudijskoj nadoknadi prvog dijela Kane pogađa za 2:0. Asistent ovog puta bio je Foden.

U nastavku prvi prijete Englezi. Bila je to 56. minuta kada je Kane šutirao, ali ravno u Mendyja.

Svega dvije minute poslije Saka pogađa za visokih 3:0, a Foden upisuje novu asistenciju.

/ Anketa

Ko će biti novi prvak svijeta na Mundijalu u Kataru?
Rezultati

Englezi se nisu zadovoljili te su nastavili napadati. Pokušali su Senegalci u 76. minuti doći do počasnog gola. Sarr je šutirao iz slobodnog udarca, ali lopta odlazi pored gola.

Englezi su tako zakazali veliko četvrtfinale protiv Francuske koja je danas savladala Poljsku sa 3:1.