Moura vratio Tottenham u život: Potpuno okrenuta situacija u Amsterdamu

Igrači Tottenhama odlučno su krenuli u drugom poluvremenu, a Mauricio Pochettino bacio je odmah sve karte u napad uvodeći Fernanda Llorentea umjesto Wanyame.

Samo za pet minuta Totenham je preuzeo kontrolu nad igrom i stalnim pritiskom dolazili su do gola Onane.

U 53. minutu odlično je ubacio Eriksen, Delle Alli je gađao bliži ugao, ali je odlično odbranio Onana, izbacivši loptu u korner.

Samo minutu kasnije, Delle Alli poveo je kontru, loptu je na 25 metara uzeo Moura i postigao odličan pogodak. Samo dvije minute nakon prvog pogotka, Tottenham je već bio pred golom Ajaxa. Nesporazum između Onane i Schonea ponovo je iskoristio Moura koji je poravnao rezultat na 2:2.