Montpellier osvojio prvu titulu prvaka

U kaotičnoj utakmici više puta prekidanoj zbog navijačkih nereda na tribinama nogometaši Montpelliera slavili su kod Auxerrea 2-1 u posljednjem, 38. kolu francuskog prvenstva.

Potvrdili su time igrači Renea Girarda prvi naslov nacionalnih prvaka u klupskoj povijesti postavši 19. različita momčad kojoj je to uspjelo.

Oba je gola za novopečene prvake zabio Nigerijac John Utaka, u 32. i 86. minuti.

Nisu Girardovi igrači gubili glavu niti nakon što su domaći pogotkom Kapa poveli u 20. minuti utakmice.

Njihov su put prema pobjedi i naslovu samo prekidali domaći navijači, gnjevni zbog ispadanja njihova kluba u drugu ligu prvi put u 32 godine.

Najprije su odgodili početak drugog poluvremena bombardiravši travnjak rolama toaletnog papira i teniskim lopticama, da bi potom još dva puta tjerali igrače u svlačionicu.

Nogometaši PSG-a su, za slučaj možebitnog iznenađenja na Stadionu Abbe-Deschampsa, odradili svoj posao došavši do 2-1 pobjede na gostovanju kod Lorienta. Vodstvo domaćina 1-0 iz prvog poluvremena u nastavku su pogocima preokrenuli Javier Pastore i Thiago Motta.

Zabili su ove sezone Parižani u prvenstvu 75 golova izjednačivši time vlastiti rekord iz sezone 1977/78. I Montpellier po tom parametru izjednačio svoj najbolji rekord sa 68 postignutih pogodaka.

Trećeplasirana momčad lige i branitelji naslova, nogometaši Lillea, na svom su stadionu pobijedili Nancy 4-1. Prvi je svoj hat-trick u Le Championnatu zabio mladi belgijski ofenzivni veznjak u Lilleovim redovima Eden Hazard.

Le Championnat, 38. kolo:

Sochaux – Marseille 1-0 (Boudebouz 55)

Auxerre – Montpellier (Kapo 20 / Utaka 32, 86)

Lyon – Nice 3-4 (Lopez 21, Briand 26, 69 / Monzon 31, Coulibaly 36, Lloris 53-ag, Gonçalves 73)

Lille – Nancy 4-1 (Hazard 10, 27, 35-11m, De Melo 24 / Lemaitre 12)

Evian – Brest 0-1 (Jemaa 50)

Rennes – Dijon 5-0 (Montano 9, Kembo 47, Pitroipa 51, Kembo 58, Hadji 82)

Toulouse – Ajaccio 0-2 (Cavalli 20, 32)

Valenciennes – Caen 3-1 (Aboubakar 37, Danic 68-11m, Cohade 87 / Nivet 77)

Lorient – PSG 1-2 (Monnet-Paquet 28 / Pastore 61, Motta 75)

St. Etienne – Bordeaux 2-3 (Guilavogui 19, Aubameyang 49 / Diabate 23, 29, Gouffran 68)