Monterreyu peto mjesto u Japanu

Nogometaši meksičkog Monterreyja, prvaci Sjeverne i Srednje Amerike, pobijedili su tuniški Esperance 3-2 u utakmici za peto mjesto na Svjetskome klupskom prvenstvu u Japanu...

Na Stadionu Toyote u Toyoti Tunižani su poveli golom Yannicka Ndjenga u 31. minuti, no kvalitetnija je meksička ekipa preokrenula rezultat trima uzastopnim golovima koje su postigli Hiram Mier, Aldo de Negris i Jesus Zavala, i to u rasponu od 39. do 47. minute.

Iz 11-erca je utješni pogodak za afričke prvake u 76. minuti postigao Khaled Mouelhi.

Za Monterrey nije nastupio njihov najbolji igrač, 30-godišnji čileanski napadač Humberto Suazo, koji se ozlijedio prilikom četvrtfinalnog nastupa protv japanske Kashiwe.

U 11.30 po srednjoeuropskom vremenu na istom stadionu prvi polufinalni dvoboj igraju brazilski Santos, aktualni prvak Južne Amerike, te domaćin takmičenja, japanska Kashiwa.