Moćni Portugal protutnjao Luksemburgom: Ronaldo i društvo posao završili za 31 minutu

0
A. Ka.

U okviru drugog kola grupe J kvalifikacija za EURO Portugal je u gostima demolirao Luksemburg s visokih 0:6.

Moćni Portugalci su tako još jednom pokazali zašto su najveći favoriti za osvajanje prvog mjesta u grupi u kojoj se nalazi i bh. selekcija.

Nakon što su se "poigrali" sa Lihtenštajnom na domaćem terenu (4:0), u istom ritmu su nastavili i u gostima protiv Luksemburga.

Sarajevsko vrelo ljeto: Glas građana o izazovima vodosnabdijevanja

Ronaldo i društvo posao su, praktično, završili, nakon 31 minute utakmice kada je na semaforu stajalo 0:4 za Portugalce. Interesantno je da je ponovo dvostruki strijelac bio - Ronaldo!

U 77. minuti prednost je povećao Otavio, a u strijelce se upisao i Leao (89.). Domaći još mogu biti i zadovoljni, jer je isti igrač četiri minute ranije promašio penal.

Portugal tako nakon dvije odigrane utakmice ima maksimalan broj bodova - šest, uz impresivnu gol-razliku 10:0.

Podsjetimo, Island je ranije danas sa visokih 0:7 u gostima savladao Lihtenštajn, tako da se dodatno zakomplicirala situacija u našoj grupi.