Trijumf Želje u Doboju kod Kaknja: Zec i Krpić obradovali "Manijake"

Odigrane su prve dvije utakmice 2. kola Premijer lige BiH u kojima su postignuti sljedeći rezultati: Mladost – Željezničar 0:2, Radnik – Tuzla City 3:0.

Duel Mladosti i Željezničara odigran je po nesnosnoj vrućini na stadionu u Doboju kod Kaknja, uz prisustvo velikog broja navijača "Plavih".

U prvom dijelu nije bilo previse izbuđenja pred oba gola, a tek u finišu su puleni Amara Osima malo ozbiljnije ugrozili Bukvića.

Na poluvremenu je došlo do tuče Manijaka s policijom, pa je početak drugog dijela kasnio 15-ak minuta.

Tuča između Manijaka i policije na susretu Mladosti i Željezničara

Kada je igra najzad najstavljena desio se trenutak odluke. U 50. minuti je Mujezinović proigrao Asima Zeca čiji je udarac Bukvić odbranio, ali se lopta odbila u mrežu za 0:1.

Sve dileme riješio je Krpić koji je 12 minuta prije kraja na asistenciju Veselinovića zatresao mrežu za konačnih 0:2.  U sudijskom vremenu "Plavi" su mogli i do trećeg gola, ali je Ermin Zec promašio jedanaesterac.