Mladi Zmajevi slavili u Grčkoj

Mladi Zmajevi BiH, nogometna selekcija U21 upisala je je prvu pobjedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2013. u Izraelu, savladavši svoje vršnjake na gostovanju u Grčkoj (0:1).

Izabranici selektora Vlade Jagodića su ostvarili minimalnu, ali vrijednu pobjedu, koju je našim reprezentativcima donio Edin Višča u 67. minuti igre. Iako je tokom utakmice prilika bilo na obje strane, ipak su naši momci ostvarili jedini pogodak vrijedan tri boba.

Tako i naša mlada selekcija ostaje u borbi za drugo mjesto unutar naše grupe 1, za koje će se u nastavku boriti na proljeće, za kada je planiran nastavak kvalifikacija. Mladi Zmajevi tada će digrati četiri utakmice i to sve na domaćem terenu, što nam daje velike šanse za nastavak takmičenja.

Do sada je naša selekcija ostvarila tri pobjede, izgubila dvije utakmice i odigrala jednu neriješenu utakmicu:

San Marino– BiH 0:3
Bjelorusija – BiH 1:1
Njemačka – BiH 3:0
BiH – Kipar 5:1
Kipar – BiH 2:1
Grčka – BiH 0:1