Misimović strijelac u porazu Wolfsburga (VIDEO)

Već u 7. minuti Hamburg je imao golemo vodstvo 2:0. Prvo je domaći golman Benaglio uvelike kumovao kod prvog pogotka, a u 7. minuti je Elia povećao na 2-0.

Domaćin je djelovao potpuno zbunjeno u prvom dijelu, pa je tako Hamburg mogao imati i izraženije vodstvo na poluvremenu da je Trochowski umjesto prečke pogodio mrežu, te da su napadači sa sjevera Njemačke bili prisebniji u ostalim prilikama.

Ono što je napravio Hamburg na početku ogleda, uspio je Zvjezdan Misimović na startu drugoga. Prvo je bosansko-hercegovački reprezentativac smanjio u 52. minuti, a četiri minute kasnije je namjestio Martinsu pogodak za 2:2. Wolfsburg je nastavio napadati, ali je potom uslijedio šok na drugoj strani.

Aogo je nabacio s lijeve strane, a loptu zavrnutu prema šesnaestercu je dočekao hrvatski nogometaš Mladen Petrić (igrao svih 90 minuta), te je je proslijedio iz prve u suprotni kut Benaglija za 3:2. Pobjedu je gostima potvrdio Castelen pogotkom u sudačkoj nadoknadi.

Werder je, pak, vrlo lako pobijedio Borussiju iz Mönchengladbacha s 3:0, a dva pogotka je postigao povratnik u sastav Claudio Pizarro. Taj je Peruanac prošle sezone igrao na posudbi u Werderu iz Chelseaja, a prije nekoliko dana je i službeno postao napadač Werdera.

Bundesliga, 3. kolo:

Wolfsburg - HSV 2:4 (Misimović 52, Martins 56 / Benaglio 3-ag, Elia 7, Petrić 75, Castelen 90)

Werder - Borussia (M) 3:0 (Pizarro 22, 38, Naldo 88)

Bochum - Hertha 1:0 (Yahia 47)