Mirno u Bordeauxu: Španija – Hrvatska 1:1 na poluvremenu

/ Gol Kalinića (Foto: UEFA)
U toku su utakmice posljednjeg kola grupe D na Europskom fudbalskom prvenstvu u Francuskoj.

U Bordeauxu nakon prvog poluvremena Španija i Hrvatska igraju neriješeno 1:1. Strijelac vodećeg pogotka za Španiju bio je Alvaro Morata u 7. minuti, a izjednačio je Nikola Kalinić.

Dosadašnji tok utakmice protekao je mirno, kako na terenu, tako i na tribinama. I Španija i Hrvatska već su osigurali plasman u osminu-finala.

U isto vrijeme Turska vodi protiv Češke 1:0 u lensu golom Buraka Yilmaza u 10. minutu. Turska ima samo teoretske šanse za plasman u drugu rundu, dok Češkoj "igra" samo pobjeda.