Minimalna pobjeda Olimpika

Nogometaši Olimpika ostvarili su petu ovosezonsku pobjedu, savladavši kao domaćin na Grbavici aktaulnog prvaka ekipu Zrinjskog. Vukovi su po teškom terenu i kiši slavili minimalno sa 1:0, a jedini pogodak na utakmici postigao je Zoran Rajović, bivši igrač Plemića.

Prvu ozbiljniju priliku imali su domaći kada Melher šut Ješe iz slobodnog udarca. Do kraja prvog poluvremena nisu se tresle mreže, pa su igrači na odmor otišli sa 0:0.

Melher u 82. minuti u šesnaestercu ruši Ristića, a glavni sudija Pajić pokazuje na jedanaesterac i crveni karton golmanu Zrinjskog. Precizan sa bijele tačke bio je Rajović.

Rajović je do kraja utakmice imao priliku udvostručiti vodstvo Olimpika, ali je njegov udarac zaustavila stativa.

Vezano: Sarajevo bolje od Zvijezde, poraz Želje u Modriči