Minhenski Bayern pobjedom u Istanbulu ovjerio plasman u četvrtfinale

Bayern iz Minhena je u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka savladao istanbulski Bešiktaš. Bavarci su na Vodafone areni slavili rezultatom 3:1.

Njemački velikan je prvi put zaprijetio preko Mullera u desetoj minuti susreta kada je šutirao preko gola Bešiktaša. Njemački reprezentativac se iskupio osam minuta kasnije kada je asistirao Alcantari koji dovodi Bayern u vodstvo.

Do poluvremena Quaresma je iz slobodnog udarca zaprijetio Bavarcima, ali na odmor se otišlo pri vodstvu Bayerna.

U prvoj minuti nastavka susreta Gokhan Gonul je pogodio svoju mrežu i udvostručio prednost Bayerna. Na isteku sat vremena igre Vagner Lov je golom smanjio prednost njemačkog prvaka na 2:1.

Konačnih 3:1 je postavio Sandro Wagner u 84. minuti susreta. Bayern je s konačnih 8:1 ostvario plasman u četvrtfinale Lige prvaka za sezonu 2017./2018.