Milan trijumfom u zadnjem kolu potvrdio osvajanje titule

0

Milan je opravdao ulogu favorita u susretu zadnjeg kola Serije A i pobjedom u gostima kod Sassuola potvrdio prvo mjesto te preoteo titulu gradskom rivalu Interu.

Olivier Giroud je u 17. minuti doveo Rossonere u vodstvo. Leao je ukrao loptu na sredini terena, zatim s lijeve strane poslao povratnu u sredinu gdje je čekao francuski veteran, koji nije pogriješio.

Tanja Topić o mitingu u Banjoj Luci: Maske su pale; ne trebamo zaćutati pred budalama!

Isti igrač udvostručio je prednost u 32. minuti, da bi četiri minute kasnije Franck Kessie pogodio za 0:3, što će se ispostaviti kao konačan rezultat, za veliku feštu navijača Milana.

Inter je identičnim rezultatom savladao Sampdoriju (dva gola Corree, jedan Perišića), ali to ništa nije promijenilo.

Milan je zadržao dva boda prednosti i osvojio titulu državnog šampiona. Edin Džeko nije ulazio u posljednjoj ovosezonskoj utakmici svog tima, piše SC.