Loša uvertira Nizozemske pred meč sa BiH, Hrvati bolji od Švicaraca

Širom Evrope igrane su prijateljske utakmice reprezentacija koje čekaju duele Lige nacija u narednim danima.

Derbi je odigran na Jose Alvaladeu gdje je Portugal sa Cristianom Ronaldom dočekao Španiju, ali utakmica nije opravdala epitet najuzbudljivijeg meča na papiru, pa je završena bez golova.

Španci su više kombinovali, napadali, ali su dva puta domaći imali sjajnu šansu nakon kojih su Cristiano Ronaldo i Renato Sanchez pogađali prečku.

Hrvatska je, u potpuno kombinovanom i nesvakidašnjem sastavu, slavila na gostovanju Švicarskoj rezultatom 2:1.

Mario Gavranović je doveo Švicarce u vodstvo u 31. minuti, ali je Josip Brekalo uspio poravnati do odlaska na odmor. Konačnih 1:2 postavio je Mario Pašalić u 67. minuti nakon vrlo lijepe akcije.

Vrijedi napomenuti da je za Švicarsku debitovao Bećir Omeragić, vrlo talentovani stoper koji je imao priliku da se odluči i za dres Bosne i Hercegovine, ali to nije učinio.

Predstojeći rival Zmajeva u Ligi nacija, Nizozemska, neočekivano je poražena na svom terenu od Meksika golom Raula Jimeneza (0:1), dok su sjajan meč odigrale Njemačka i Turska, a završeno je remijem rezultatom 3:3.

Drugi rivali BiH u grupi Lige nacija, Italija i Poljska, bili su vrlo ubjedljivi na domaćem terenu. Italijani su rezultatom 6:0 bili bolji od Moldavije, dok je Poljska sa 5:1 slavila protiv Finske, prenosi SCSport.