Livorno zgazio Bresciu na putu do Serie A

Godinu dana nakon što su ispali, nogometaši Livorna vraćaju se u elitni razred talijanskog klupskog nogometa.

Potvrdili su to domaćom 3:0 pobjedom nad Brescijom u uzvratnoj utakmici razigravanja za posljednje mjesto koje iz Serije B vodi u Seriju A.

Pet minuta nakon pauze napadač Frencesco Tavano je reagovao na centaršut Alessandra Diamantia sa lijeve strane i glavom postigao gol za tim iz Toskane koji je regularni dio sezone završio na trećem mjestu.

Diamanti je udvostručio vodstvo deset minuta kasnije nakon što mu je u kontra napadu asistirao Danaca Martina Bergvolda koji je i sam u 74. minuti praktično zaključio utakmicu trećim golom za Livorno.

Crvene su kartone su u 89. minuti zaradili Galante kod domaćih i Caracciolo kod gostiju.

U prvoj utakmici Livorno je poveo 2:0 da bi završilo 2:2.