Liverpool nakon penal drame osvojio FA Kup: Titula plaćena povredom Salaha

0

Ekipa Liverpoola stigla je do drugog trofeja i sezoni i to drugi put nakon penal serije u finalu protiv istog rivala - Chelseaja.

Tim Jurgena Kloppa je baš kao i u finalnoj utakmici Liga kupa bio bolji od Plavaca rezultatom 6-5.

U regularnih 90 minuta pogodaka nije bilo, ali uzbuđenja i odličnog nogometa nije nedostajalo.

Najveći sarajevski poeta: Deset razloga zbog kojih ćemo zauvijek pamtiti Abdulaha Sidrana

Luis Diaz sa jedne i Marcos Alonso sa druge strane nisu iskoristili najbolje šanse svojih timova u prvom poluvremenu.

Pred sami kraj meča Redsi su u dva navrata pogađali stative. Ponovo je prijetio Kolumbijac Diaz kao i Robertson, ali su oba udarca završila na okviru gola Chelseja.

U produžecima uzbuđenja nije bilo, pa se moralo pristupiti izvođenju jedanaesteraca.

Kod Liverpoola neprecizan je bio jedino Mane, dok kod ekipe iz Londona gol nisu uspjeli dati Azpilicueta i Mount što je i odlučilo pobjednika.