Liga prvaka: Mujakić i Partizan pretrpjeli debakl u prvoj utakmici protiv Dynamo Kieva

0

Fudbaleri Partizana pretrpjeli su debakl u prvoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka protiv Dynamo Kieva, koja je odigrana u poljskom Lublinu.

Ukrajinski tim slavio je s čak 6:2, iako je srbijanski predstavnik prvi došao do gola.

Bilo je to u 22. minuti, kada je Saldanha bio precizan s bijele tačke.

Prepune ulice Sarajeva: Ugodna temperatura pozvala u šetnju brojne građane i turiste

Do kraja prvog dijela Dynamo je postigao tri gola. Redom su pogađali Mykola Shaparenko (40'), Volodymyr Brazhko (43') i Oleksandr Karavaev (45+1').

Vladislav Kabaev je u 55. minuti povisio na 4:1, a potom je Partizan smanjio na 4:2 preko Saldanhe u 66. minuti.

Ipak, do kraja su gosti primili još dva gola, a njihovu katastrofu potvrdili su Denys Popov (83') i Oleksandr Pikhalyonok (90+2.).

Bh. reprezentivac Nihad Mujakić (25) odigrao je cijeli meč za Partizan, kojeg revanš očekuje 31. jula u Beogradu.

Pobjednik ovog dvomeča u trećem pretkolu ići će na Rangers, dok poraženi takmičenje nastavlja u Europskoj ligi, gdje će igrati protiv poraženog iz duela Lugano - Fenerbahce.