Liga prvaka: Lazio se približio knockout fazi, Shakhtar zakomplikovao situaciju u grupi s Barcelonom

0

Fudbaleri Lazija su pobjedom nad Celticom (2:0) u susretu 5. kola grupe E došli nadomak plasmana u osminu finala Ligu prvaka.

Rimski klub je na Olimpicu došao do neophodnog trijumfa, ali teže nego što se očekivalo.

Otpor gostiju iz Škotske slomio je tek u 82. minuti, kada je za 1:0 pogodio Ciro Immobile.

Incident u NBA: Igrač loptom pogodio ženu u glavu, reagovalo i obezbjeđenje

Isti igrač je svojim drugim golom tri minute kasnije riješio pitanje pobjednika.

Lazio je sada prvi na tabeli s plus dva u odnosu na drugoplasirani Atletico Madrid, te četiri boda više od trećeplasiranog Feyenoorda.

Feyenoord i Atletico Madrid se sastaju u drugom duelu od 21 sat.

Do važnih bodova došao je i Shakhtar Donetsk, koji je u Hamburgu u meču grupe H savladao Antwerp rezultatom 1:0.

Gol za pobjedu tima iz Donetska postigao je Mykola Matviienko u 12. minuti.

Shakhtar se tako bodovno izjednačio s Barcelonom i Portom, koje večeras očekuje međusobni duel.