Liga prvaka: Bayern savladao Barcelonu, Liverpool se mučio sa Ajaxom

0

Odigrani su i preostali susreti večeri, a Bayern je u derbiju savladao Barcelonu, dok je Liverpool bio bolji od Ajaxa.

Barcelona je bila bolji portivnik u prvom poluvremenu, međutim nisu uspjeli da iskoriste svoje šanse i postignu gol. Ipak Bayern je pokazao svoju dominaciju i u drugom poluvremenu za tri minute riješio utakmicu.

Kimmich je izveo korner u 51. minuti gdje je pronašao Hernandeza koji je postigao gol za 1:0. Samo tri minute kasnije na semaforu je rezultat bio 2:0, Sane je na asistenciju Musiala postigao gol.

Klafurić: Meč na Koševu dolazi u dobrom trenutku za nas

Bh. reprezentativac heroj Nerazzurra: Gol i asistencija Edina Džeke za trijumf Intera u Ligi prvaka

Na Anfieldu se Liverpool mučio. Na koncu je savladao Ajax s 2:1. Prvo poluvrijeme je donijelo dva gola.

Salah je pogodio u 17. minuti za vodstvo Liverpoola 1:0, da bi u 27. minuti Ajax izjednačio preko Kudusa.

Do kraja utakmice Liverpool je svim silama pokušavao postići gol, a u tome je uspio u 89. minuti kada je Matip zastresao mrežu Ajaxa. Vrijedi spomenui da je Liverpool upitio čak 24 udaraca prema golu protivnika, piše SC Sport.