Lazio pobjednik italijanskog Superkupa

Fena
Fudbaleri Lazija pobjednici su italijanskog Superkupa nakon što su večeras u Rimu pobijedili Juventus s 3:2.

Rimljani su imali prednost od dva gola, nakon što je Ciro Immobile u 32. minuti iskoristio jedanaesterac, a potom u 54. minuti postigao svoj drugi pogodak.

No, prvak Italije se nije predavao te je u 85. minuti preko Paula Dybale smanjio na 1:2. Isti igrač je u 90. minuti udarcem sa bijele tačke donio izjednačenje timu iz Torina, ali je Alessandro Murgia, koji je u igru ušao u 80. minuti, u sudijskoj nadoknadi donio pobjedu Laziju i prvi trofej u ovoj sezoni.

Laziju je ovo četvrta titula pobjednika Superkupa Italije.

Bosanskohercegovački reprezentativac u dresu Lazija Senad Lulić igrao je do 75. minute kada ga je zamijenio Jordan Lukaku, dok je Miralem Pjanić odigrao cijelu utakmicu za Juventus.