Kvalifikacije za EP: Katastrofa Makedonaca na Old Traffordu, remi Slovenije i Danske

1

Veliki broj utakmica četvrtog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo odigran je večeras u terminu od 20:45 sati.

Francuzi su teškom mukom savladali Grke, koji su od 69. minute igrali s nogometašem manje (“pocrvenio” Mavropanos). Jedini pogodak postigao je Kylian Mbappe s bijele tačke u 55. minuti.

Turska je u jednom od ključnih mečeva grupe D savladala Vels sa 2:0, golovima Nayira i Gulera.

Znate li koji su bh. igrači bili najbolji strijelci jugoslovenske fudbalske lige?

Zanimljiv meč odigrali su Slovenci i Danci u ljubljanskim Stožicama. Poveo je domaćin preko Šporara u 25. minuti, da bi Hojlund izjednačio u 42. minuti. Ostalo je 1:1 do kraja meča.

Engleska je pošteno napunila mrežu Sjeverne Makedonije na Old Traffordu – 7:0. Bukayo Saka je upisao hat-trick, Harry Kane postigao dva gola, po jedan su zabilježili Rashford i Phillips.

Kazahstan je ostvario treću pobjedu u svojoj četvrtoj utakmici kvalifikacija, na gostovanju SJevernoj irskoj (0:1).

Bosna i Hercegovina u utorak, 20. juna, na Bilinom polju dočekuje Luksemburg. Susret u tekstualnom prijenosu sa najzanimljivijim momentima iz minuta u minutu možete pratiti na portalu Radiosarajevo.ba.