Krenula je Liga nacija: Remi Njemačke i Španije, Srbija pala u Rusiji

Njemačka nije uspjela nadigrati Španiju, iako je do 95. minute vodili sa 1:0 na otvaranju Lige nacija u najzanimljivijoj utakmici prvog dana.

Strijelac prvog gola na utakmoici u 52. minuti bio je Timo Werner!

Debitant Robin Gosens iz Atalante prošao je po lijevoj strani i dodao Werneru u kazneni prostor, a novi napadač Chelseaja nadmudrio je Sergija Ramosa i Paua Torresa te rutinski svladao nemoćnog De Geu.

Kada se očekivao kraj susreta, Španija je u 95. minuti izjednačila. Izjednačio je Gaya.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Rusija je nadigrala Srbiju sa 3:1 (Strijelci: Dzjuba 48 p, Karavaev 68, 81 - Mitrović 77).

Meč je obilovao grešakama igrača, a najviše malerozan bio je igrač Maksimović, koji je kumovao kod gola u 81. minuti za 3:1 koji je stavio tačku na pobjedu Rusije.

U ostalim susretima, Turska je izgubila od Mađarske na svom terenu sa 0:1. Gol je postigao Szoboszlai u 80. minuti.

Haris Seferović je bio strijelac za Švicarsku u porazu od Ukrajine (1:2). Strijelci za Ukrajinu su bili Yarmolenko i Zinchenko. To je grupa u kojoj su još Njemačka i Španija.

Zmajevi trenirali u Firenzi - undefined

Večeras je Reprezentacija Bosne i Hercegovine trenirala je u Firenci uoči premijernog duela u novoj sezoni Lige nacija protiv Italije.

Zmajevi su u dosta dobrom raspoloženju odradili jedini trening zakazan na stadionu Artemio Franchi, nakon pres konferencije tokom koje su se medijima obratili selektor Dušan Bajević i kapiten Edin Džeko.

Atmosfera među Zmajevima je veoma dobra, iako sastav reprezentacije BiH nije kompletan zbog pandemije koronavirusa.

Duel odigran u Torinu prije nešto više od godinu dana pokazao je da BiH ima kvalitet da igra protiv Italije, iako su Azzurri slavili nakon teško izborenog preokreta rezultatom 2:1.

Susret na Artemio Franchiju igra se sutra sa početkom u 20:45 sati.