Konferencijska liga: Zrinjski igrao hrabro, ali izgubio od AZ Alkmaara

2

U meču petog kola Konferencijske lige HŠK Zrinjski je izgubio od nizozemskog AZ Alkmaara, a rezultat je glasio 1:0.

Iako je AZ Alkmaar glasio kao veliki favorit, predstavnik Bosne i Hercegovine odolijevao je napadima Nizozemaca i igrao jako hrabro.

Na poluvremenu je rezultat bio 0:0, te se rodila nada da bi Zrinjski mogao i do četvrtog boda u grupnoj fazi ovog takmičenja.

Ko to tamo mijenja identitet Baščaršije? Kontaktirali smo Federalnu upravu za inspekcijske poslove

Ipak, u 59. minuti Vangelis Pavlidis je izborio penal i sam ga izveo, te doveo u vodstvo svoju ekipu. Ovo je bio i odlučujući pogodak, čime je AZ Alkmaar zadržao teoretske šanse za prolazak dalje.

S druge strane, Zrinjski sigurno neće igrati u Europi i na proljeće. Posljednja utakmica za Mostarce u Konferencijskoj ligi bit će odigrana 14. decembra, kada u goste dolazi Aston Villa.