Romano potvrdio: Klopp je novi selektor reprezentacije Njemačke!
Nakon što je eliminisana s FIFA Svjetskog prvenstva koje se ove godine igra u Sjedinjenim Američkim Državama, Kanadi i Meksiku, reprezentacija Njemačke je dobila novog selektora.
Ispadanje od reprezentacije Paragvaja u šesnaestini finala koštalo je posla mladog Juliana Nagelsmanna, a Fudbalski savez Njemačke (DFB) nije dugo čekao da pronađe njegovu zamjenu.
Javnost je već godinama priželjkivala da na ovoj poziciji vidi Jurgena Kloppa, a te špekulacije su se dodatno pojačale Nagelsmannovim odlaskom. Čini se kako one nisu bile neutemeljene, te da se DFB zaista odlučio da angažuje iskusnog stručnjaka.
Romano potvrdio: Klopp je novi selektor reprezentacije Njemačke!
To je potvrdio najpoznatiji fudbalski insajder Fabrizio Romano koji je objavio ovu infromaciju na društvenim mrežama, uz njegovo poznato "Here we go".
Klopp će se tako, nakon angažmana u Eintrachtu, Mainzu, Borussiji Dortmund i Liverpoolu, prihvatiti vođenja nacionalnog tima po prvi put karijeri, čime je i okončana njegova "pauza" od trenerskog posla koju je uzeo nakon odlaska s "Anfield Roada" prije dvije godine.
🚨🇩🇪 BREAKING: Jürgen Klopp as new Germany head coach, here we go! 💥
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) July 5, 2026
Klopp has accepted to take over; long term contract details, project and RB Group exit still under discussion, but he will be the new head coach.
RB considered Glasner as replacement but he signs at #NFFC.… pic.twitter.com/a5uULmyCJx
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.