Klopp na ivici suza, navijači Liverpoola mu priredili spektakularan doček

0

Fudbaleri Liverpoola obezbijedili su plasman u osminu finala FA kupa, pošto su na svom Anfieldu savladali Norwich rezultatom 5:2.

Očekivano, meč je protekao u sjenci objave Jurgen Kloppa da na kraju sezone odlazi iz Liverpoola.

Naravno Kop mu je posvetio dužnu pažnju, a najuspješniji trener Redsa u ovom stoljeću jedva je zadržao suze.

Snažan zemljotres pogodio Hrvatsku i Bosnu i Hercegovinu

Igrači su na terenu adekvatno odgovorili. Ostvarili su već "upisanu" pobjedu, mada nije bilo lako.

Poveo je Liverpool preko Curtisa Jonesa u 16. minuti, ali je samo šest minuta kasnije Benjamin Gibson poravnao.

Nisu navijači dugo čekali na novi gol. U 28. minutu Darwin Nunez postigao je novi pogodak i donio novu prednost Redsima. Prednost od 2:1 sa kojom su otišli na odmor.

Da sve bude lakše u nastavku pobrinuo se Diogo Jota. Portugalac je u 53. minuti postigao gol za 3:1.

Sve dileme oko pobjednika riješio je kapiten Virgil van Dijk u 63. minuti poslije odlične asistencije Dominika Szoboszlaija.

Borja Sains je u 69. minuti smanjio na 4:2, ali tu se nije završila serija golova.

Konačnih 5:2 postavio je u petoj minuti nadoknade Ryan Gravenberch, poslije druge asistencije na meču mladog Conora Bradleya.

Liverpool u osmini finala na Anfieldu čeka pobjednika ponovljene utakmice između Southamptona i Watforda.