Kakav će to spektakl biti protiv PSG-a: Lyon se borio, odlični Bayern slavio

Minhenski Bayern je u finalu Lige prvaka!

Bavarcu su savladali Lyon sa 3:0 i zakazali spektakularno finale sa PSG-om koji je sinoć bio bolji od Leipziga.

Tri sjajne šanse je imao Lyon u prvih petnaestak minuta i surovo je kažnjen za promašaje.

Bavarska mašinerija proradila je u 18. minuti.

Serge Gnabry  je primio dobar pas i opalio snažno s poludistance. Pogodio je lijeve rašlje, golman nije ništa mogao.

Isti igrač duplirao je prednost Bayerna u 33. minuti.

Odbijanac je pokupio Gnabry  i zakucao loptu u mrežu. Golman je bio potpuno nemoćan.

I u drugom poluvremenu igrači njemačkog tima krenuli su silovito. Najbolju priliku imao je Ivan Perišić u 53. minuti, no nije uspio promjeniti rezultat.

Ipak, u 88. minuti morao se u strijelce upisati i fantastični Robert Lewandowski za konačnih 3:0.

Imali su i "Lavovi" odličnih prilika da zatresu mrežu protivnika, zaslužili su gol u ovom meču, no u tome nisu uspjeli.

Bayern je pokazao da je dominantniji tim i zasluženo ide u finale gdje ih čeka tim iz Pariza.

Finale Lige prvaka igrat će se 23. augusta u Lisabonu.