Milan osvojio Superkup Italije, Pjanić asistirao za vodstvo Juventusa

"Stara dama" je odmjerila snage protiv Rossonera u Dohi u 29. Superkupu Italije.

Italijanski prvak Juventus borila se za svoj osmi trofej Superkupa na Jammas Bin Hamad Stadionu u Kataru protiv Milana.

Ovo takmičenje tradicionalno igraju osvajači italijanske Serie A i Kupa Italije.

"Stara dama" ovaj je trofej do sada dizala sedam puta, a Rossoneri šest puta. Prošle godine Juventus je u finalu Superkupa pobjedio Lazio u Šangaju.

Također, večerašnja utakmica je posebna za "Staru damu" jer jedan od najboljih golmana svijeta Gianluigi Buffon  večeras brani 600. put na golu Juventusa.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić asistirao je za vodstvo Juventusa golom Chiellinija u 18. minuti.

Milan je izjednačio u 38. minuti golom Bonaventure.

Pjanića je u 67. minuti zamijenio Paulo Dybala.

Nakon što je 90 minuta utakmice završeno neriješenim rezultatom, igrali su se produžeci od 20 minuta koji su također završili neriješeno.

Uslijedili su penali koji su završili rezultatom 4:3, čime je Milan osvojio Superkup Italije. Ovom pobjedom Milan se izjednačio sa Juventusom po broju osvojenih Superkupova Italije.