Perišić i Rakitić golove protiv Češke Republie posvetili Srni

Fudbalska reprezentacija Hrvatske danas u Saint Etienneu igra protiv reprezentacije Češke Republike. Nakon nešto više od 60 minuta igre Hrvati vode rezultatom 2:0.

Prvi pogodak postigao je u 37. minuti susreta fudbaler milanskog Intera, Ivan Perišić. Pogodak je posvetio Dariju Srni, a isto je napravio i Ivan Rakitić. Nakon zagrljaja sa Srnom, Perišić je otrčao u zagrljaj Marijanu Mrmiću, treneru golmana Hrvatske, čiji je otac preminuo dva dana uoči susreta.

Hrvatska do dva gola prednosti dolazi nakon 15 minuta igre u drugom poluvremenu, a strijelac je Ivan Rakitić. Fudbaler Barcelone pogodak je posvetio Dariju Srni, kojem je otac preminuo nakon utakmice prvog kola između Hrvatske i Turske (1:0).