Italijani slavili na Wembleyu i idu u četvrtfinale, Arnautoviću poništen gol

0

Italija se plasirala u četvrtfinale Europskog prvenstva, nakon dramatičnog duela i produžetaka u Londonu protiv Austrije (2:1).

Na Wembleyu smo gledali dopadljiv nogomet, mnogo šansi, poništen i gol, a na kraju više sreće su imali Azzuri.

Nije bilo velikih prilika u prvih 45 minuta.

U dresu Italije bolji od ostalih bio je Spinazzola, koji se u nekoliko navrata našao pred kaznenim prostorom Austrijanaca, ali nije bio priseban da loptu pošalje u mrežu.

Austrija je uglavnom čuvala svoj gol i oni su bili zadovoljni nakon 45 minuta.

Išli su na kontru, a jednu takvu u prvom dijelu igre imao je Marko Arnautović, ali nije bio precizan.

Italijani nisu prikazali igru iz grupne faze kada su zabili sedam golova, ali su ostvarili cilj za 45 minuta - nisu primili ni gol, što im je uspjelo i u prva tri susreta u grupi - protiv Turske (3:0), Švicarske (3:0) i Velsa (1:0).

Bolju utakmicu smo gledali u nastavku. Austrija se otvorila i sve je više bila na polovini terena Italije.

Detalji sa meča Italija - Austrija  - undefined

U 65. minuti zatresla se mreža. Marko Arnautović je slavio, ali je nakon VAR-a ostao tužan. Gol je poništen zbog ofsajda.

Nakon toga su oba trenera čuvala svoj gol. Italija je bila opasnija, ali je ostalo 0:0 nakon 90 minuta.

Na kraju je bilo i varnica, ali su se igrači pomirili sa sudbinom da će put do osam najboljih na Euru tražiti preko produžetaka.

Produžetak

Gol je pao odmah u prvom produžetku. Alaba je loše reagirao, a Chiesa se majstorski oslobodio i zabio gol za 1:0.

Portali ne mogu objavljivati golove zbog autorskih prava, a gol Chiese možete pogledati na linku OVDJE.

Nakon toga Austrija se otvorilai u 114. minuti Saša Kalajdžić je postigao lijep gol glavom i uveo nas u dramu.

I ovaj gol pogledajte na linku OVDJE.

No, za potpuni preokret nisu imali snage.

Azzuri su tako postali drugi tim koji se plasirao u četvrtfinale, nakon maestralne igre Danske koja je sa 4:0 nadigrala Vels.

U nedjelju su na Euru nova uzbuđenja, čekaju nas ponovo dva susreta.

U prvom, Nizozemska od 18 sati igra sa Češkom, a ljepotica je u 21 sat - Španija - Hrvatska.