Inter slavio protiv Sampdorije i zasjeo na čelo Serije A

Milanski Inter večeras je na svom Giuseppe Meazza stadionu u 10. kolu talijanske Serije A slavio protiv Sampdorije (3:2), i tako zasjeo na čelo tabele.

Domaćin je poveo već u 18. minuti utakmice, a mrežu Puggionija zatresao je Milan Škrinar. Na 2:0 je povisio Mauro Icardi u 32. za konačan rezultat prvog poluvremena.

Icardi je u 55. minuti i treći put zatresao mrežu gostiju. Do kraja Sampdorija je preko Kownackog (64) i Quagliarelle (85) uspjela samo ublažiti poraz.

Inter je sada lider Serije A sa 26 osvojenih bodova. Napoli ima bod manje, ali i utakmicu manje. Tim iz Napulja sutra gostuje kod drugog tima iz Genove.