Inter Miami osvojio MLS: Sjajni Leo Messi upisao dvije asistencije i donio prvi naslov Amerikancima
U subotu navečer odigrano je MLS finale između Inter Miamija i Vancouver Whitecapsa.
Domaći tim bio je s Floride jer su imali bolji omjer u regularnoj sezoni. Uspjeli su obraniti prednost domaćeg terena te su protiv kanadske momčadi slavili s 3:1.
Prvi pogodak na utakmici pao je u osmoj minuti kada je Edier Ocampo zabio autogol za vodstvo Miamija. Njegovu grešku ispravio je Ali Ahmed u 60. minuti te se činilo da bi se moglo otići u produžetke.
Sarajevska filharmonija najavila Novogodišnji koncert, otvorena posebna izložba o muzičarima
Međutim, 11 minuta kasnije je Lionel Messi sjajnom loptom uposlio svog kolegu iz argentinske reprezentacije Rodriga de Paula koji je zatim pogodio za 2:1.
Floridska momčad do kraja je zabila još jedan gol koji je postigao Tadeo Allende te su s 3:1 došli do svog prvog naslova u kratkoj historiji.
U svojoj šestoj sezoni Inter Miami nikad nije došao dalje od prve runde doigravanja, a sadu su vođeni Messijem došli do premijernog naslova u MLS-u.
Lionel Messi lifts the MLS Cup for Inter Miami 🥳
— B/R Football (@brfootball) December 6, 2025
(via @MLS)pic.twitter.com/pjWbDSo4C8
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.