Ibrahimović pokazao ko je glavni: Kiša golova u gradskom derbiju Los Angelesa

Zlatan Ibrahimović ponovo je napravio show na gradskom derbiju između LA Galaxya i Los Angeles FC.

Ibrahimović je doveo Galaxy u vodstvo nakon samo dvije minute igre, a rezultat je poravnao Blessing u 12. minutu. Mini bravuru ponovo je uradio Ibrakadabra kada je u 15. minutu predriblao golmana i povisio na 2:1, a Pavon je svega minut nakon toga pogodio za 3:1. Do kraja poluvremena vidjeli smo još jedan pogodak Blessinga za 3:2.

U drugom poluvremenu je viđen samo jedan pogodak, a postigao ga je kapiten LA FC Carlos Vela u 53. minuti za 3:3. Osam minuta kasnije je zamijenjen te je zbog nezadovoljstva bacio kapitensku traku. Ipak, njegov pogodak je ujedno i ovjerio konačan rezultat 3:3.