Ibišević zaigrao nakon pola godine

Nogometaši Hoffenheima izgubili su u prijateljskoj utakmici, drugoj u pripremama, kod petoligaša SG Sonnenhofa u Grossaspachu 1-0

Ipak, glavne su vijesti da je u utakmici nastupio bh. A reprezentativac Vedad Ibišević. On je u dresu svog tima zaigrao prvi put nakon što je u januaru teško ozlijedio koljeno na zimskim pripremama u Španiji. Trener Ralf Rangnick inače je u svakom dijelu izveo po dvije jedanaestorke. U onoj udarnoj, iz prvog poluvremena, nastupio je i Sejad Salihović.

Ibišević je imao lijepu priliku zabiti gol u 13. minuti. Hrabro je ušao u 16-erac između trojice protivničkih braniča, ali je poslao loptu malo pored gola.

Bundesligaši su gol primili u 30. minuti, dok je na terenu bila potencijalna idealna ekipa.