Huliganstvo u rimskom derbiju (VIDEO)

U derbiju 15. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je na Olimpicu pobijedila Lazio 1:0, a pogodak odluke postigao je Cassetti u 79. minuti utakmice. Domaćin je posljednje dvije minute igrao bez isključenog Pizarra, ali Lazio nije uspio iskoristiti igrača više.

Nažalost, rimski derbi obilježili su neredi navijača. Policija je imala posla tokom cijelog dana, a zabilježeno je nekoliko navijačkih tučnjava na ulicama Vječnog Grada.

Sudija Nicola Rizzoli je prekinuo prvo poluvrijeme na čak 14 minuta zbog pirotehničkih sredstava.

Policajci su morali upotrijebiti suzavac da bi smirili huligane. Iako rimska policija nije objavila epilog divljanja, evidentno je da je veliki broj huligana završio u bolnici.