Hrvatska s drugim timom remizirala u Portugalu

Twitter/HNS / Prva utakmica nakon osvajanja srebra na Mundijalu
Hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je 1:1 u prvoj utakmici nakon osvajanja svjetskog srebra na Mundijalu u Rusiji.

Vatreni su bez Vedrana Ćorluke, Marija Mandžukića i Danijela Subašića, koji su se oprostili od igranja za reprezentaciju, Ivana Rakitića, koji će se priključiti naknadno, te Dejana Lovrena, Ante Rebića, Andreja Kramarića i Ivana Strinića, koji imaju zdrastvenih problema, remizirali u prijateljskom susretu protiv aktualnih europskih prvaka Portugalaca pred njihovim navijačima u Farou.

Ni Portugalci nisu bili kompletni, tako da je teško donijeti neke opipljive ocjene vrijednosti rezervnom sastava selekcije Hrvatske uoči prvoga nastupa u Ligi nacija protiv Španije u utorak u Elcheu.

Hrvatska je povela preko Ivana Perišića u 18. minuti susreta, dok je na 1:1 izjednačio Pepe. Igrala se 32. minuta.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, iako su obje selekcije bile u prilici da ostvare pobjedu.