Hrvatska pobjedom u Beču ovjerila prvo mjesto i plasman na Final Four, Danska bolja od Francuske

4

Fudbalska reprezentacija Hrvatske večeras je u posljednjem kolu grupne faze Lige nacija savladala Austriju u Beču sa 3:1.

Tako su izabranici Zlatka Dalića ovjerili osvajanje prvog mjesta u grupi, te su se plasirali na završni turnir na kojem će učestvovati četiri pobjednika grupa elitnog ranga Lige nacija.

Poveli su Vatreni već u 6. minuti golom Luke Modrića za erupciju oduševljenja velikog broja navijača Hrvatske, ali Austrijanci uzvraćaju nakon samo tri minute preko Baumgartnera (1:1).

Princ William progovorio o zdravstvenom stanju Kate Middleton

Zmajevi u sjajnom raspoloženju odradili trening: Možemo li popraviti skor protiv neugodnih Rumuna?

Dugo se čekalo na nove golove na meču, a Hrvatska sredinom drugog poluvremena lomi otpor domaćina. Prvo Marko Livaja pogađa glavom na asistenciju Ivana Perišića, a potom nakon slobodnjaka mrežu Austrije trese i Dejan Lovren. Tada je asistirao Lovro Majer.

Ono što brine komšije jeste povreda Marcela Brozovića, koji je teren napustio sredinom prvog dijela.

U drugom meču ove grupe Danska je na Parkenu sa 2:0 savladala Francusku, a strijelci su bili Dolberg i Skov Olsen u 34. i 39. minuti.

U grupi 4 Lige A prvo mjesto je zauzela Nizozemska, koja je večeras sa 1:0 savladala Belgiju, a čovjek odluke bio je Van Dijk, pošto je postigao gol u 73. minuti.

U Ligu B iz grupe 4 ispada Vels, a iz grupe 1 Austrija.

Što se Lige C tiče, Turska se opet obrukala, pošto je, nakon remija s Luksemburgom od prije par dana, večeras poražena na Farskim Otocima (0:2), ali Turci su se zahvaljujući četiri pobjede u prva četiri meča svejedno plasirali u Ligu B, piše SC Sport.