Hrvatska iskopirala SR Jugoslaviju

Reprezentacija Hrvatske je na pravom putu da se plasira u Rusiju nakon prvih 45 minuta igre protiv Grčke.

Hrvatska je uspješno započela utakmicu protiv Grčke. Nakon što je golman Karnezis napravio nevjerovatnu grešku, Kalinić mu je oteo loptu, a nakon rušenja i penala, Modrić je bio siguran za 1:0.

Kalinić je povisio na 2:0, Sokratis smanjio na 2:1 glavom, ali je Perišić nakon kontre uspio da glavom donese konačnih 3:1 kada je prvo poluvrijeme u pitanju.

Ono što je veoma zanimljivo, jeste da u evropskim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u baraž mečevima nikada niko nije dao tri gola u prvom poluvremenu još od 1997. godine kada je Jugoslavija savladala Mađarsku sa 7:1 i 5:0 u dvomeču, pišu srbijanski mediji.