Historijski uspjeh: SFK 2000 Sarajevo prošao grupnu fazu LP

/ Radiosarajevo.ba
Fudbalerke SFK 2000 Sarajevo ostvarile su historijski uspjeh plasmanom u šesnaestinu finala UEFA Lige prvaka za žene.

Nakon pobjeda protiv prvakinja Izraela i Latvije, bh. šampionkama je na današnjoj utakmici protiv WFC Kharkiv iz Ukrajine bio potreban bod za plasman u narednu fazu takmičenja.

U tome su uspjele i odigrale 2:2 s ukrajinskim šampionkama. Gošće su vodile u prvom poluvremenu pogotkom Marije Tykhonove.

U nastavku preokret. Najprije je Merjema Medić izjednačila, da bi Natiya Pantsulaya pogodila vlastitu mreže za vodstvo Sarajeva 2:1. Konačan rezultat postavila je Marija Tykhonova s bijele tačke.

U drugoj utakmici ove grupe, Ramat je savladao Rigas 4:0. Tako je SFK 2000 Sarajevo osvojio prvo mjesto u grupi s 7 bodova ispred Ramata (6), Kharkiva (4) i Rigasa (0).