Hat-trik Džeke, remi Bayerna (VIDEO)

Nogometaši Wolfsburga protutnjali su Hannoverom i ostavili pet lopti u mreži domaćih igrača.

Wolfsburg je došao u vodstvo eurogolom Edina Džeke. Bh. dijamant je u 14. minuti primio loptu na prsa, na vrhu šesnaesterca i poslao loptu u mrežu domaćih.

Nakon nešto više od pola sata igre već je na semaforu u AWD Arene stajalo 0:2. U akciji je učestvovao i Edin Džeko koji je u 33. minuti petom dodao loptu do Grafitea, a prvi strijelac Bundeslige postigao svoj prvi pogodak na utakmici.

Samo tri minute kasnije novi šok za domaće navijače. Lopta je nekako došla do Grafitea koji se odlično snalazi i dovodi Wolfsburg u vodstvo od 0:3. Tim rezultatom završeno je i prvo poluvrijeme.

U nastavku susreta odlična igra reprezentativaca Bosne i Hercegovine u redovima Vukova. Mismiović je u 53. minuti sjajno ubacio a najviši u zraku bio je Edin Džeko koji je ponovo matirao gomana domaćih.

Deset minuta do kraja susreta Edin Džeko postiže svoj 24. pogodak u Budnesligi i postavlja konačnih Hannover - Wolfsburg 0:5.

Hoffenheim je odradio svoj dio posla za Wolfsburg odigravši 2:2 sa Bayernom koji sada zaostaje za vodećim Wolfsburgom dva boda. Svi golovi postignuti su u prvih 45. minuta.

Bavarci su u vodstvo došli golom Riberyija u 16. minuti. Pet minuta kasnije Demba Ba poravnava na 1:1, a Eduardo u 30. minuti dovodi Hoffenheim u vodstvo. Bayern do kraja prvog poluvremena uspjeva poravnati golom Tonyja koji neometan šalje loptu iza leđa Time Hildebranda.

Isti broj bodova ima i Stuttgart koji je na svom terenu savladao Energie Cottbus. Hitzlsperger je doveo domaće u vodstvo nakon 17. minuta igre, a konačan rezultat postigao je Cacau u 78. minuti. Ovom pobjedom Stuttgart je ostao u borbi za titulu i samo dva zaostatka za vodećim Wolfsburgom. Energi mora u posljednjem kolu mora savladati Bayer Leverkusen i nadati se da Arminia neće savladati Hannovera na svom terenu. Arminia je u ovom kolu poražena sa visokih 6:0 u Dortmundu.

Herta je nakon remija bez golova sa Schalkeom 04 ispala iz borbe za titulu. Treba izdvojiti i visoku pobjedu Bayera iz Leverkusena sa 5:0 nad Borussiom iz Monchengladbacha, te iznenađujući poraz Werdera na svom terenu od Karlsruhea koji nakon ove pobjede ima teoretske šanse za opstanak u najelitnijem njemčkom nogometnom društvu.

U posljednjem kolu Wolfsburg dočekuje Werder, dok će Bayern dočekati Stuttgart.