Gradski rivali na vrhu

Radiosarajevo.ba
Gradski rivali na vrhu


Peto kolo fudbalske BH Telecom Premijer lige BiH nije donijelo velika iznenađenja. Derbi na Grbavici pripao je Željezničaru, Slavija je pretrpjela prvi poraz dok je Sarajevo zadržalo dobru formu i lidersku poziciju uvjerljivom pobjedom nad GOŠK-om.

Plavi s Grbavice rutinski su stigli do novog trijumfa. U dobroj fudbalskoj predstavi, komšije iz Istočnog Sarajeva ispratili su s dva gola u mreži. Susret je obilježio kapiten Željezničara Mirsad Bešlija koji je ušao s klupe i postigao fantastičan pogodak u finišu utakmice. 

Sarajevo bez problema na svom terenu

Sarajevo je ponovo odigralo sjajnu utakmicu a nikakve šanse za uspijeh na Koševu ovaj put nije imao GOŠK. Četiri pogotka inspirisanog domaćeg tima mjerilo su stanja na terenu, a Sarajevo je uvjerljivom pobjedom vratilo lidersku poziciju koju je kratko preuzeo Željezničar zbog povoljnije gol razlike.

 Adilović bez gola protiv Slavije (FOTO: Arhiv, Radiosarajevo.ba)

Proigrali su i bivši prvaci iz Širokog Brijega i Banja Luke, slavivši pobjede na domaćem terenu. Na Pecari je ''pao'' Rudar iz Prijedora dok je pognute glavu Gradski stadion u Banja Luci, napustila ekipa bijeljinskog Radnika

Iznenađenje na Piroti

Najveće iznenađenje kola priredio je Travnik koji je na svojoj Piroti slavio pobjedu nad Čelikom. Gosti su uvijek igrali dobro u komšijskom derbiju ali su ovosezonski derbi ipak izgubili. Veziri su tako potvrdili dobru formu i poziciju u sigurnoj zoni premijerligaške tablice. 

Trebinjski Leotar i dalje se drži pri vrhu, ovaj put na svojim Policama slavili su bodove protiv Gradine koja je i dalje u slaboj formi. 

Prva pobjeda gradačačkih Zmajeva

Prvu ovosezonsku pobjedu izborila je Zvijezda koja je pobjegla s dna tabele slavivši trijumf nad vrlo dobrim Zrinjskim. Ekipa Zorana Kuntića imala je frustrirajući početak sezone pa im je ova pobjeda otvorila put ka sigurnijoj zoni nakon groznog starta.

 Stipe Barać strijelac jedinog gola za Čelik (FOTO: Arhiv, Radiosarajevo.ba)

Zanimljivu utakmicu odigrali su Velež i Olimpic a konačan rezultat i po jedan gol u obje mreže, jedini je realan ishod utakmice u Vrapčićima. Oba tima tako su nastavili s velikim oscilacijama u rezultatima ove sezone, ali i dalje su u vrlo dobroj poziciji na tabeli.

Kompletni rezultati 5. kola: Sarajevo – GOŠK 4:0, Željezničar – Slavija 2:0, Široki Brijeg – Rudar 2:1, Borac – Radnik 2:1, Velež – Olimpic 1:1, Leotar – Gradina 3:0, Zvijezda – Zrinjski 2:0, Travnik – Čelik 2:1.

Parovi narednog kola: Zrinjski – Željezničar, GOŠK – Slavija, Sarajevo – Velež, Rudar – Travnik, Čelik – Borac, Olimpic – Leotar, Radnik – Zvijezda, Gradina – Široki Brijeg. 

 

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije