Grozna scena: Fudbaleru pukle obje potkoljeničke kosti, igračima skoro pozlilo

0
Twitter / Ilustracija

Nastavljena je sezona u Drugoj hrvatskoj ligi, a prva odigrana utakmica bio je derbi 16. kola u kojem su nogometaši Varaždina, kao domaćini, savladali Orijent 1919 s 2:1.

Bio je to duel vodeće dvije ekipe na tabeli, s tim da je ovakav ishod donio obrat na samom vrhu tabele i sada Varaždinci imaju bod više od riječkog sastava. Inače, Varaždin je gubio 0:1 sve do 68. minute, ali je uprkos tome osvojio tri boda.

Tešku povredu noge tokom utakmice zadobio domaći igrač Leonard Vuk, i to u drugoj minuti ovog susreta. Vuk se, naime, sudario s golmanom Kristianom Boglićem pa ostao ležati na podu, piše Direktno.

Ekipa Dubioze Kolektiva pripredila show u zagrebačkom tramvaju: Pogledajte dio atmosfere

Vuku su pukle obje potkoljenične kosti - tibija i fibula. Igrači nisu mogli vjerovati šta se događa, a nekima je skoro i pozlilo. Kapiten Igor Postonjski ostao je uz Vuka dok ga hitna nije prevezla do varaždinske bolnice.

Mediji navode da će Vuka odmah operirati i imobilizirati mu potkoljenicu.