Golman izudarao huligana, susret prekinut

Utakmica osmine finala Holandskog nogometnog kupa između Ajaxa i AZ-a prekinuta je pet minuta prije kraja prvog poluvremena nakon što je jedan huligan utrčao na travnjak Amsterdam Arene i napao golmana gostiju Estebana Alvarada.

No, kostarikanski golman nije ostao dužan. Nakon što je izgrednik pao na tlo, Esteban ga je dvaput udario nogom prije nego je na mjesto incidenta dotrčao zaštitar.

Sudija je potom pokazao golmanu AZ-a crveni karton što je potpuno razbjesnilo trenera gostiju Gertjana Verbeeka koji je svoju ekipu povukao s terena. Utakmica nakon toga više nije nastavljena.

Devetnaestogodišnji huligan je uhapšen, a prema izvještajima holandskih medija, bio je pod dejstvom alkohola.

Ajax je, inače, u trenutku prekida vodio s 1-0 pogotkom Gregoryja van der Wiela.