Gol Ibrahimovića nije pomogao: Drugoligaš izbacio Man Utd iz Liga kupa

U utakmici četvrtfinala engleskog Liga kupa desila se prava senzacija: Drugoligaš Bristol City pobijedio je slavni Manchester United 2:1.

Za razliku od mnogih svojih kolega trener Manchester Uniteda Jose Mourinho ozbiljno je shvatio Liga kup i na teren Ashton Gate stadiona u Bristolu izveo skoro najbolji sastav – sa Pogbom, Ibrahimovićem, Martialom, Rashfordom..,

Nakon što su Đavoli propustili dosta šansi, kazna za promašaje stigla je u 51. minuti: Joe Bryan je savladao Romera i doveo Bristol City u vodstvo.

Sedam minuta kasnije izjednačio je Zlatan Ibrahimović sjajnim golom iz slobodnog udarca, prvim pogotkom švedskog fudbalera u ovoj sezoni.

Kada se očekivalo da utakmica ode u produžetke, u posljednjim sekundama sudijske nadoknade, Korey Smith donosi pobjedu drugoligašu za neopisivo slavlje na Ashton Gateu.

Pored Bristol Cityja u polufinale Liga kupa plasirali su se Arsenal, Manchester City i Chelsea.