Garde na klupi Lyona još dvije godine

Trener nogometaša Lyona Remi Garde i njegovi pomoćnici potpisali su nove dvogodišnje ugovore.

Garde je vođenje ''lavova'' preuzeo u junu 2011. godine, naslijedivši na klupi Claudea Puela. Protekle sezone je Lyon nastup u prvenstvu okončao na četvrtom mjestu, što je bila najniža pozicija na ljestvici kluba u zadnjih 13 godina. Od prvaka Montpelliera je osvojio 18 bodova manje, a od trećeplasiranog Lillea 10. Lyon je, tako, ostao bez Lige prvaka iduće sezone.

Gardeu i njegovim igračima je puno bolje išlo u kup-natjecanjima. Osvojili su Francuski kup, dok su u Liga kupu izgubili finale od Marseillea.

Valja očekivati da će predsjednik Jean-Michel Aulas u idućoj sezoni od struke predvođene Gardeom očekivati znatno bolji nastup tima u prvenstvu nego u minuloj sezoni.